Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka

W tym roku klasa II wraz z wychowawczynią wykorzystała na edukacji plastycznej drukarkę 3D i wydrukowała dla swoich Dziadków upominki.

Podczas zajęć uczeń:

 1. Krok po kroku został zapoznany z budową drukarki, miał możliwość oglądnięcia jej z każdej strony.
 2. Poznaje pojęcie filament. Wie jakimi kolorami dysponuje szkoła.
 3. Obserwuje drukowany przedmiot (serduszko), wcześniej przygotowany przez nauczyciela na pendrive. Kontroluje postęp oraz czas wydruku.
 4. Stosuje się do zasad bezpieczeństwa podczas pracy z drukarką.
 5. Uczestniczy w oddzielaniu wydruku od płytki roboczej.
 6. Samodzielnie montuje zawieszkę do serduszka.

 Zdjęcie przedstawia drukarkę 3D.  Zdjęcie przedstawia serduszka drukowane drukarką 3D.  421224912 1779905869162251 5307194320831029658 n

 

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Laboratoria Przyszłości

 

Sukcesy naszych uczniów na XLVII Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka w Białym Dunajcu.

Zdjęcie przedstawia uczniów naszej szkoły na tle dekoracji podczas Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka w Białym Dunajcu.8.02.2024r. w SP nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białym Dunajcu odbył się XLVII Wojewódzki Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. W tegorocznym konkursie wzięło udział 126 uczestników z 13 miast i gmin. Naszą szkołę po eliminacjach gminnych reprezentowali: Amelia Jakubiec, Teodor Pawlak i Polak Natalia. W kategorii recytacje Amelia Jakubiec zajęła II miejsce. W kategorii gawędziarze Teodor Pawlak zajął III miejsce, a Natalia Polak zdobyła wyróżnienie.

Nasza szkoła jest niezmiernie dumna z osiągnięć naszych uczniów. Gratulujemy!!!

Dzień Babci i Dziadka 2024

Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.

26 stycznia  w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie Pani Dyrektor Katarzyna Karkos przywitała licznie przybyłych gości. W kolorowo udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III pod kierunkiem swoich wychowawców, przygotowały i przedstawiły program artystyczny. Złożyły się  na niego bardzo wzruszające, recytowane przez najmłodszych, wiersze, piosenki i życzenia. Uczniowie  z klasy I i III przedstawili inscenizację „Rzepki” Juliana Tuwima. Pięknie i aktorsko odegrane role, kolorowe stroje, tańce  na tle muzyki wprawiły wszystkich uczestników w dobry humor i pogodny nastrój. Nie zabrakło też wątku orawskiego. Lena Lach zaprezentowała gawędę Ireny Grobarczyk „Kotek dziadków”. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając ich gromkimi brawami. Tak jak co roku, mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Na koniec zaśpiewano ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek i kawę. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wnuczki i wnukowie mogli wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia miłości i wdzięczności za to, że są oraz za trud włożony w ich wychowanie.

Do życzeń dołączają się wszyscy Uczniowie naszej szkoły oraz Nauczyciele i Pracownicy.

Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

dbi

TEMATYKA KONKURSU

,,Uczeń bezpieczny w sieci''

 1.  Bezpieczne posługiwanie się sprzętem komputerowym.
 2. Znajomość zagrożeń jakie niesie sieć Internet.
 3. Zabezpieczenie komputera przed szkodliwym oprogramowaniem.
 4. Cyberprzemoc.
 5. Netykieta.
 6. Prawa autorskie, dane osobowe.
 7. Nawiązywanie kontaktów, znajomości w sieci.
 8. Korzystanie z przeglądarek i komunikatorów internetowych.
 9. Zasady logowania się i tworzenia haseł.
 10. Zakupy i płatności w Internecie.
 11. Właściwa postawa, reagowanie na zagrożenia jakie niesie korzystanie z Internetu.
 12. Znajomość pojęć z zakresu informatyki (np. hejt, haker, administrator, netykieta, wirus komputerowy, sieć, cyberprzemoc i inne).

 

Regulamin_gminnego_konkursu_informatycznego_.doc (live.com)