ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Pierwszego września z okazji otwarcia nowo powstałego budynku szkoły, odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. To wyjątkowe wydarzenie rozpocznie Msza Święta o godzinie 11:00 w kościele parafialnym, na której nastąpi poświęcenie sztandaru szkoły. Na tę uroczystą Mszę zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców naszej szkoły. W związku z obostrzeniami  wprowadzonymi w czasie pandemii, uczestnictwo we mszy świętej będzie wewnątrz i na zewnątrz kościoła z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, obowiązują bezwzględnie maseczki oraz zachowanie dystansu.

Organizacja:

Uczniowie proszeni są o przyjście do kościoła o godzinie 10:45. Przed kościołem będą już opiekunowie - wychowawcy poszczególnych klas, do których uczniowie będą się zgłaszać i otrzymają informacje o przebiegu uroczystości.:

Klasa I – Pani Klaudia Kowalczyk

Klasa II – Pani Dorota Stanosz

Klasa III – Pani Bożena Pawlak

Klasa IV i klasa VIII – Pani Maria Kulawiak

Klasa V i klasa VII – Pani Sylwia Chmura

Klasa VI – Pani Teresa Pawlak

Po zakończonej mszy świętej nastąpi uroczyste przejście przed budynek szkoły. Uczniowie stosują się do wskazówek wychowawców i dołączają do orszaku w odpowiedniej kolejności.

Przed budynkiem szkoły ustawiają się również według ustalonego porządku podanego przez opiekunów – wychowawców.

Program uroczystości na placu szkolnym:

- przecięcie wstęgi

- modlitwa

- przekazanie sztandaru

- przemówienia okolicznościowe

Po zakończonej uroczystości, uczniowie klas II - VIII  spotkają się ze swymi opiekunami – wychowawcami, zostaną zapoznani z procedurami, otrzymają niezbędne informacje organizacyjne.

Uczniowie klasy I wraz ze swoimi rodzicami (z jednym dzieckiem może przyjść jeden rodzic) spotkają się z opiekunem na sali gimnastycznej. Tam będą przekazane informacje dotyczące organizacji pracy w klasie I.

Wszystkich uczniów i rodziców proszę o zapoznanie się z wewnętrzną procedurą bezpieczeństwa na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zubrzycy Górnej w trakcie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zamieszczoną na stronie internetowej szkoły.

UWAGA!

Podręczniki  na nowy rok szkolny uczniowie otrzymają 2 września.

Rozpoczęcie roku szkolnego dla oddziału przedszkolnego i zerówki:

Dzieci z oddziałów przedszkolnych zapraszamy na spotkanie z wychowawcami na godz. 16:00 do szkoły.

Klasa „0” – wychowawca Pani Karolina Kościelniak, sala gimnastyczna

Oddział przedszkolny 3-latki, 4-latki, 5-latki - wychowawca Pani Katarzyna Biel, nowa sala przedszkolna

Dzieci z oddziałów przedszkolnych na spotkania z wychowawcami przychodzą z rodzicami. Z jednym dzieckiem może przyjść jeden rodzic.

Rodziców obowiązują maseczki lub przyłbica oraz dezynfekcja rąk przy wejściu. Prosimy o zachowanie dystansu. Wszelkie informacje dotyczące pracy oddziałów przedszkolnych zostaną przedstawione przez wychowawców na spotkaniu.

Rodziców proszę o zapoznanie się z regulaminem funkcjonowania oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Zubrzycy Górnej w trakcie trwania epidmii koronawirusa SARS-CoV-2 zamieszczoną na stronie internetowej szkoły.

Katarzyna Karkos