Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

VII edycji programu „Były sobie pieniądze”

logo byy sobie pienidze 380x380Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zubrzycy Górnej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Orawy na przełomie marca/kwietnia 2021 r.  wzięła udział w VII edycji programu grantowego „Były sobie pieniądze”. Organizatorem programu była Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego. Koordynatorem projektu była Pani Katarzyna Pacholska – Solawa, a w szkole zajęcia przeprowadziły nauczycielki Pani Anna Grobarczyk i Pani Katarzyna Kowalczyk. Celem programu było podniesienie poziomu wiedzy finansowej dzieci oraz wprowadzenie ich w świat finansów tak, aby potrafiły lepiej funkcjonować we współczesnym społeczeństwie.

     Program był realizowany w klasie I i II przez przeprowadzenie lekcji o finansach dla dzieci. Zajęcia odbywały się stacjonarnie i zdalnie. Uczniowie otrzymali pakiet edukacyjny, który zawierał:

 • Ćwiczenia „ Były sobie pieniądze”
 • Kolorowanka
 • Broszurka informacyjna
 • Skarbonka
 • Worek na pantofle
 • Gra MEMO
 • Plakietka
 • Bilony złotówki

Pakiet ten był bardzo pomocny przy realizacji przekazywanych treści. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach i byli aktywni, nie jest im już obce pojęcie pieniądza, grosza, złotówki, banku, kredytu itp.

W klasie I zostały zrealizowane tematy:

 • Świat monet - monety i ich wartości
 • Świat monet - monety i ich wartości cz. II
 • Złoty i grosz - obliczenia pieniężne

W klasie II zostały zrealizowane tematy:

 • Złoty i grosz – obliczenia pieniężne
 • Robimy zakupy – obliczenia pieniężne
 • Banknoty – czy trudno je sfałszować?
 • Waluty w innych krajach

Pragniemy serdecznie podziękować Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego za możliwość uczestnictwa naszej Szkoły w tym projekcie, oraz Pani Katarzynie Pacholskiej – Solawa za pomoc w przeprowadzeniu tegoż projektu.