Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Kangur Matematyczny 2021

dyplom Kangur

 

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Maciej Trzybiński kl.4, Martyna Diurczak kl.6, Justyna Trzybińska kl.6, Piotr Lichosyt kl.6  oraz uczniowie klasy 7: Marek Zaremba i Dariusz Płaczek. Ogromne gratulacje należą się  wszystkim uczestnikom a w szczególności Maciejowi , który uzyskał wysoki wynik w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.