Europejski Dzień Języków Obcych

26 września w całej Europie obchodzone jest międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy - Europejski Dzień Języków Obcych.

Z tej okazji zapraszamy uczniów klas I - VIII do udziału w konkursie szkolnym, który odbędzie się we wtorek, 28 września.

Szczegółowy przebieg i zadania dla uczniów:

Wybierz dowolny kraj europejski. Z konkursu wyłączona jest Polska, Anglia i Niemcy.
Zapoznaj się z flagą wybranego kraju. Przynieś ze sobą narysowaną flagę.

Poszperaj w szafie i 28 września przyjdź do szkoły ubrany/a w barwy wybranego kraju.

Kl. I - III: Naucz się na pamięć trzech zwrotów w języku wybranego kraju: dzień dobry, do widzenia, dziękuję. Nie jest dozwolone czytanie zwrotów z kartki.

Kl. IV - VIII: Naucz się na pamięć pięciu zwrotów w języku wybranego kraju: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, przepraszam, proszę. Nie jest dozwolone czytanie zwrotów z kartki.

Każdy uczeń, który poprawnie wykona zadania konkursowe otrzyma kupon na nieprzygotowanie, uprawniający do zgłoszenia jednego dodatkowego nieprzygotowania na lekcji języka obcego - j. angielskiego lub j. niemieckiego. Kupon można wykorzystać do 31 października 2021 r.

Dla klas VII - VIII przewidziane są różne konkurencje grupowe. Z każdej klasy podany zostanie 4-osobowy zespół, który wykaże się znajomością położenia państw na mapie, zrobi plakat językowy i rozwiąże Quiz językowy.
W konkurencji grupowej dla klas VII - VIII nagrodą dla najlepszego zespołu będzie kupon na Dzień bez pytania dla całej klasy. Można go wykorzystać do 31 października 2021 r.

Wcześniejsze zgłoszenie udziału w zadaniu konkursowym nie jest wymagane.
Zgłoszenie grup klas VII - VIII do piątku 24 września przez e-dziennik Librus do pani Moniki Kidoń.
Więcej informacji u organizatorów.

Serdecznie zapraszamy do udziału

Nauczyciele języków obcych