Nasze bezpieczeństwo…. pogadanka z policjantką

Zdjęcie przedstawia spotkanie z Policjantką            Zdjęcie przedstawia spotkanie z Policjantką

W dniu 8 pażdźiernika 2021 st. asp. Ewelina Dudoń policjantka z Komisariatu Policji w Jabłonce przeprowadziła pogadankę w naszej szkole. Tematem pogadanki było przede wszystkim bezpieczeństwo, zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści i kontakty, konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań.  Jak wiadomo dla dzieci i młodzieży z pokolenia e-generacji Internet jest nie tylko źródłem informacji czy rozrywki, ale staje się także coraz ważniejszym, a niekiedy głównym i autonomicznym środowiskiem społecznego funkcjonowania, więc kwestia bezpieczeństwa korzystania z nowoczesnych technologii przez najmłodszych staje się coraz ważniejszym zagadnieniem wychowawczym.

Uważamy, że pogadanka profilaktyczna w dużym stopniu może przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Pogadanka policjantki dotycząca m.in. odpowiedzialności za niewłaściwe korzystanie z Internetu  stanowi impuls do kształtowania postawy moralnej i społecznej młodego człowieka. Na  pewno swoista lekcja prawa pozytywnie wpłynie na zachowanie uczniów w szkole i poza placówką.