Wycieczka do Oświęcimia

Zdjęcie przedstawia uczniów biorących udział w wycieczce do Oświęcimia Zdjęcie przedstawia uczniów biorących udział w wycieczce do Oświęcimia

8 listopada 2021r. odbyła się wycieczka klas VII i VIII do Oświęcimia. Chodź wycieczka rozpoczęła się bardzo wcześnie rano o 5:30 to uczniowie byli bardzo  podekscytowani oraz pełni energii. Pierwszym punktem naszej wyprawy było miejsce pamięci i muzeum Auschwitz-Birkenau, w którym pobyt wywołał u uczniów osłupienie. Okazał się dla nich także bardzo pouczający. Kolejnym miejscem naszej podróży był zamek oświęcimski, który niegdyś był  zamieszkiwany  przez księcia Kazimierza.

Uczniów bardzo zaciekawiły przedmioty używane w dawnych czasach, które w ów zamku były częścią jego wyposażenia. Pod koniec pobytu w twierdzy  udaliśmy się na jego wieżę skąd podziwialiśmy panoramę całego miasta. Ostatnim miejscem zwiedzania był ratusz, który wywołał na twarzach uczestników wycieczki szerokie uśmiechy. W ratuszu znajdowały się multimedialne gry oraz zabawy edukacyjne uczące młodzież historii Oświęcimia. Pośród zabytków znajdował się stary samochód Praga, którym każdy mógł się przejechać nie wychodząc z budynku.