Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Zdjęcie przedstawia plakat akcji dotyczącej profilaktyki chorób zakaźnych

Od 12 do 16 września 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji Tydzień  dla profilaktyki chorób zakaźnych . Jej celem było uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. W ramach akcji nasi uczniowie przygotowali gazetki informacyjne dotyczące chorób zakaźnych i ich profilaktyki. W klasach 4-8, na godzinach wychowawczych i lekcjach biologii przeprowadzono  zajęcia z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych kampanii. Do akcji zaprosiliśmy też panią pielęgniarkę, która podczas pogadanki  przybliżyła uczniom wiedzę nt chorób zakaźnych i szczepień.