Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

,,Twoja krew, moje życie "

Nasza szkoła włączyła się do realizacji programu edukacyjnego ,,Twoja krew, moje życie" organizowanego w ramach programu polityki zdrowotnej ,,Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2016-2026.
18.06.24 gościliśmy w szkole przedstawicieli Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa. Przeprowadzili oni krótkie zajęcia z uczniami klas VI - VIII na temat honorowego oddawania krwi.
Celem projektu było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród dzieci i młodzieży oraz uświadomienie młodym ludziom potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem- krwią, która może uratować życie lub zdrowie drugiego człowieka. Ważnym aspektem akcji było również obalenie mitów związanych z oddawaniem krwi oraz kształtowanie prospołecznych postaw wśród uczniów.
Uczniowie przed rozpoczęciem zajęć oraz po zajęciach wypełnili krótką ankietę, w której mogli sprawdzić swoją wiedzę. W trakcie prelekcji mieli również możliwość zadawania pytań, które ich nurtowały i otrzymywali rzetelne odpowiedzi.
Dzieci najszybciej uczą się przez obserwację, dlatego dajmy im dobry przykład.


Dziękujemy bardzo Paniom z RCKiK z Krakowa za wspaniałe zajęcia i zrozumiały przekaz informacji.

 

Zajęcia prowadzone Szkole Podstawowej. adfb0b4f a574 434d 95a8 4d862f95ae66