Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Materiały do samodzielnej pracy

W związku z zawieszeniem zajęć uczniowie kasy ósmej zobowiązani są do samodzielnego rozwiązania zadań z przedmiotów egzaminacyjnych. Poniżej umieszczono materiały do pracy (kliknij CZYTAJ WIĘCEJ...). Uczniowie pozostałych klas proszeni są o uzupełnienie zaległości (zeszytów ćwiczeń, notatek z lekcji) z poszczególnych przedmiotów. W najbliższym czasie zostanie opublikowana zakładka DLA UCZNIA, w której będą umieszczane materiały do pracy dla uczniów.

Język polski

Temat 1

Podróż niejedno ma imię… Napisz rozprawkę, w której rozważysz, jakie znaczenie miało podróżowanie w życiu wybranych przez Ciebie bohaterów literackich. Odwołaj do wybranej lektury obowiązkowej i do innego tekstu literackiego.

( możesz wykorzystać następujące lektury: Mały Książe, Latarnik, Sonety krymskie, Hobbit, czyli tam i z powrotem)

Temat 2

W trudnych sytuacjach człowiek znajduje w sobie odwagę i siłę, by walczyć. Napisz rozprawkę, w której rozważysz, w jaki sposób sytuacja zagrożenia wpłynęła na postawę wybranych przez Ciebie bohaterów literackich. Odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej i do innego tekstu literackiego.

( lektury: Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Kamienie na szaniec, Qvo vadis,)

Temat 3

Kto znalazł przyjaciela, znalazł skarb. Napisz rozprawkę, w której rozważysz na czym polegała przyjaźń między wybranymi przez Ciebie bohaterami literackimi. Odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej i do innego tekstu literackiego.

( lektura: Kamienie na szaniec, Syzyfowe prace, Mały Książę, Hobbit, czyli tam i z powrotem, Oskar i pani Róża)

Tematy opowiadań:

Temat 1:

Napisz opowiadanie o Twoim spotkaniu z Sędzią Soplicą, w czasie którego bohater podzieli się z Tobą swoimi doświadczeniami dotyczącymi życiowych wartości. W wypracowaniu wykaż, że dobrze znasz obie postacie.

Temat 2:

Wyobraź sobie, że losy Skawińskiego potoczyły się inaczej. Dokończ opowiadanie, w którym zmienisz historię jego życia. W wypracowaniu wykaż, że dobrze znasz nowelę Latarnik Henryka Sienkiewicza.

 Uprzejmie proszę o wybór dwóch tematów prac i napisanie wypracowań podczas okresu zawieszenia zajęć. Prace zostaną ocenione podczas powrotu do szkoły. Zadanie obowiązkowe.

Matematyka

Zestaw 1 - Działania na ułamkach

Zestaw 2 - Potęgi i równania

Zestaw 3 - Równania

Zestaw 4 - Wyrażenia algebraiczne

Zestaw 5 - Zbiory